3 tévhit változókorban

Változókorban jelentős átalakuláson megy keresztül hormonrendszer és ezáltal a szervezet működése. Különféle kellemetlen tünetek jelentkezhetnek, amik az életminőségünket ronthatják.

Jellemző tünet, amit sokan az időszak velejárójának is tekintenek, a gyarapodó kilók. Azt tapasztaljuk, hogy nem változtattunk semmin, mégis jönnek a kilók.

A 3 legnagyobb tévhit a változókori táplálkozással kapcsolatban:

  1. Kalóriadeficit: a túl kevés kalória kiéhezteti a szervezetet, ami stresszt okoz, lelassul az anyagcsere, a szervezet tartalékol, így pont az ellenkező hatást érhetjük el vele, mint amit szeretnénk.
  2. Alacsony szénhidrátbevitel: bár divatos a low carb diéta, nem javaslom ezt alkalmazni. A szénhidrát nem mumus, szükség van rá, a típusa és minősége nem mindegy. Az alacsony szénhidrátbevitel ronthatja az alvásminőséget.
  3. Zsírmentes táplálkozás: tévhit, hogy a zsír hízlal. Fontos makrotápanyag, szüksége van rá a szervezetnek. Felkapott az airfryer, amiben zsír hozzáadása nélkül lehet ételeket készíteni, de nem javaslom mindig ezt használni. Nem kell tocsogni az ételnek a zsírban, de megvonása rontja az esszenciális, zsírban oldódó vitaminok felszívódását.

Tudd, hogy tudatos, megfelelő életvitellel a változókori tünetek csökkenthetők, és sokkal jobb életminőséget élhetsz meg.

Tasnádi Évi

funkcionális életmód mentor